Skład

Martyna Kwolek

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, „ptasia szefowa”. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz edukacji muzycznej Uniwersytetu Śląskiego. W muzyce poszukuje przestrzeni oraz kojących, acz intrygujących brzmień. Poza Porannymi Ptaszkami, od kilkunastu lat związana jest z chórem gospel Z miłości oraz od kilku lat z zespołem Music Mahal.

Mateusz Szewczyk

Najmłodszy „bird” w naszym gnieździe. Na kontrabasie i gitarze basowej uczy się już od ponad 10 lat, lecz mimo to przed nim jeszcze kilka lat studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował dotychczas z wieloma artystami, m. in.: Tomek Machański, Franek Raczkowski Trio, chór gospel "Z Miłości", Adam Jarzmik Quintet, Vibe Quartet, Grzegorz Karnas. Jak sam twierdzi - w zespole Early Birds odnalazł swoje miejsce w świecie muzyki.

Piotr Budniak

Choć w early birdsowym gnieździe jest najkrócej, stanowi jego prawdziwy fundament. Jak donosi coroczna ankieta czytelników Jazz Forum - Nowa Nadzieja Jazzu (trzecie miejsce w dorocznym plebiscycie Jazz Top). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z wieloma różnymi zespołami i projektami. Koncertował m.in. z Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Piotrem Wyleżołem, Maciejem Sikałą, Mikem Russellem, a także Adamem Sztabą i braćmi Cugowskimi.

Kuba Chojnacki

Najstarszy członek early birdowego stada. Obecny w zespole od pierwszej próby w 2015 roku, odpowiada głównie za wirtuzowski odcień muzyki Porannych Ptaszków. Skończył szkołę muzyczną w Koninie, przeniósł się do Katowic, skończył Akademię, przeniósł się do Cieszyna, skończył Uniwersytet, przeniósł się do Wisły, ożenił się, wykłada na Uniwersytecie w Cieszynie, pracuję też jako dźwiękowiec w firmie w Bielsku, ostatnio nagrywał tam swój pierwszy film 360. Muzycznie współpracuje z takimi artystami jak: Propaganda Dei, Kamil Wasicki, Piotr Matusik Quartet, Big Silesian Band.

Marcin Pater

To dzięki niemu utwory Early Birdsów brzmią tak miękko i ciepło. Oprócz umiejętności tworzenia magicznej aury potrafi również świetnie improwizować, czego dowodem są liczne nagrody na międzynarodowych konkursach, m.in.: I nagroda na konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu "International Percussion Festival" w Montebello Della Battaglia (Włochy), II nagroda na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu perkusyjnego DRUM FEST 2016.

Patryk Zakrzewski

„Czarodziej”, bez którego magicznych instrumentów żaden utwór Ptaszków nie brzmiałby tak wyjątkowo. Multiperkusjonalista, muzyk sesyjny udzielający się w wielu zespołach oraz orkiestrach o różnorakiej stylistyce. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, uczeń m. in. Nippy’iego Noya’i, Zohara Fresco, Stanisława Proksy, Sławka Bernego